výhody a nevýhody

zásuvka 230V

Elektromobil môžete nabiť aj cez klasickú domácu 230 V zásuvku, ktorá je istená 16 A ističom. Umožňuje to zabudovaná nabíjačka v elektromobile.

Domáca zásuvka elektromobil nabije pomaly, ale nabije. Napriek tomu je to skôr núdzové riešenie. Bežné zásuvky nie sú stavané  na nabíjanie elektromobilov a tak treba dbať na bezpečnosť. Stály vysoký obder elektrického prúdu môže viesť k prehrievaniu elektroinštalácie, ktoré môže v tom horšom prípade viesť k poškodeniu elektroinštalácie domu.


Výkon nabíjania závisí na najslabšom článku v konfigurácií

výhody a nevýhody

Nabíjacia stanica

Nabíjajte bezpepečne a rýchlejšie.

BEZPEŇOSŤ NA PRVOM MIESTE. Ak potrebujete elektromobil nabíjať pravidelne, riešením je nabíjacia stanica. Hlavná prednosť nabíjania pomocou stanice je bezpečnosť pre používateľov, pre elektromobil a aj pre vnútornú infraštruktúru, ktorá je zaistená vďaka komunikácii stanice a elektromobilu.


Výkon určuje dobu nabíjania

Produkt vhodný pre domové nabíjanie

EVlink WallBOX
logo schneider eletric white 800x230


Smart EV Box vyhodnocuje aktuálnu spotrebu v rozvode a podľa toho optimalizuje dostupný nabíjací výkon. Takže ak sú v rozvode pripojené ďalšie spotrebiče, nabíjací výkon zníži, aby nedochádzalo k preťaženiu siete, a ak sú spotrebiče v sieti vypnuté, umožní presmerovať celý dostupný výkon na nabíjanie.


VIAC O EVlink WallBOX

Maté elektromobil a chcete konzultovať riešenie pre Vás? Napíšte nám.


Name must not be empty

Please provide a valid email

Message should not be empty